Oтсега вежбањето и грижата за вашето тело може да ја надополните со дополнителна нега со професионални масажи и релаксација во луксузно опремениот СПА центар.

389 75 255 925
info@playfitmove.com.mk

КАДЕ ШТО ЕЛЕГАНЦИЈАТА ЖИВЕЕ

Ако се прашувате како секој ден да Ви стартува релаксирано, без стрес, со уживање а притоа сето тоа да влијае позитивно на Вашето здравје, убавина, енергија, на Вашиот имунитет, ние го имаме одговорот.

Спа е кратенка од „sanus per aquam“ што во превод значи „здравје кое доаѓа од водата“. Во пракса тоа значи дека СПА центарот се базира на вода (идеално би било да е термална или лековита, но тоа не е секогаш случај) .

Редовното масирање и интензивната нега во целост му помагаат на вашето тело и здравје.

Рехабилитацијата дава можност за лекување пациенти кои од кои било причини не смеат да примаат лекови или да подлежат на хируршки третман, пациенти со хронични заболувања или пациенти со ограничени, односно изгубени моторни функции. Истата се применува и по извршена операција заради враќање на нормалните функции на телото, односно кога постои ризик од прогресирање на болеста.

Терминот фитнес најнапред се однесува на целосната состојба на човековиот организам, т.е. подразбира благосостојба на организмот како резултат на вежби и исхрана.

УЖИВАЈТЕ ВО РАЗЛИКАТА

Одмор, релаксација, регенерација, детоксикација, здравје, убавина. Располагаме со комплетно опремен СПА простор(базен,џакузи,турска бања,финска сауна,инфрацрвена сауна,топли кревети) убав, пријатен и релаксирачки амбиент.
Ве очекуваме
a
Ароматерапија

Ароматерапијата е форма на алтернативната медицина која користи испарливи растителни материјали, уште познати како етерични масла но и други ароматични(мирисни) соединенија, со цел да го промени мислењето, расположението, спознавачките способности и здравјето на една личност.

Сауна

Сауната ја намалува напнатоста и стресот. Позитивно влијае на ревматски болести, артритис, и повредените мускули. Освен што ја подобрува циркулацијата на крвта, ја чисти кожата и ја отстранува нечистотијата. Престојот во сауна ги спречува настинките и грипот.

Хидромасажа

Као терапија се користи кај пациенти, кои имаат проблем со реума, пореметување на вените или целулит. Како релакс, хидромасажата се применува кај корисници поради отргнување на физичкиот и психичкиот замор или напнатост во вратната и раменската регија.

a

ФИТНЕС

a

СПА

a

РЕХАБИЛИТАЦИЈА

НАШИТЕ ФИТНЕС ЦЕНТРИ

Мотивацијата за вежбање секогаш треба да биде подобрување на целосната благосостојба на организмот.

СКОПЈЕ – ХОТЕЛ ТЦЦ ПЛАЗА

Булевар 8. Септември 2/2

Скопје 1000

Е-пошта: contact@playfitmovewellness.com
Телефон: 38975255925

СКОПЈЕ – ЏЕВАИР

Булевар Октомвриска револуција 2/2

Скопје 1000

Е-пошта: contact@playfitmovewellness.com
Телефон: 38978394218

Што ние правиме

Спа центарот нуди повеќе видови на третмани за убавина, холистички третмани за нега на телото.
Спа центарот содржи внатрешен базен, финска сауна, парна бања, инфрацрвена сауна, како и 2 џакузи со топла вода.
Во склоп на Спа центарот е и Фитнес центарот, кој располага со неколку машини за телесни кардио вежби, како и реквизити за функционални вежби.

За максимална релаксација Ви нудиме и повеќе видови на медицински и релаксирачки масажи, кои ги работат обучени кадри.

Ние веќе сме таму

Play Fit Move Wellness работи во склоп на хотелот TCC Grand Plaza, каде отсега вежбањето и грижата за своето тело може да ја надополните со дополнителна нега со професионални масажа и релаксација во лусузно опремениот СПА центар.

Фитнес студио кое го подржувате

PLAY FIT MOVE е персонализирано студио за Функционален тренинг за сите возрасти, кондициона спремност, тип на тренинг, желба за дружење и забава се на едно место во одлични услови и со искусни и лиценцирани тренери во повеќе фитнес области.

НАШИОТ ТИМ НА ЕКСПЕРТИ

Нашиот тим е нашето највредно богатство и главната причина за нашиот успех. Успесите на компанијата се потпираат не само на нашите средства, методологии и инфраструктура туку и на придонесот и посветеноста на вработените.
Сите знаеме дека луѓето ја прават разликата! Нашите вработени секојдневно работат за да се задоволат потребите на клиентите и да се обезбеди извонредност во давањето услуги.

Фитнес инструктор

Тодоровски Младен – фитнес експерт и нутриционист познат и како “Цапо” Една од неговите најпознати изреки е: “Вежбањето е коњ, исхраната топ. Здружени заедно тие се хамбургер!”

Фитнес инструктор

        Професор по физичко и здравствено образование. Добитник на повеќе медали во различни дисциплини во пливање, NSCA и Technogym master trainer сертификати, искусен тренер по функционален фитнес. Сопственик на две студија за групни фитнес тренинзи и спа […]

фитнес тренер за групни и персонални тренинзи

Филип Јанковски